Obora wolnostanowiskowa z robotem udojowym LELY ASTRONAUT


Obora wolnostanowiskowa z robotem udojowymWymiary budynku to 24x42m. Pod całym budynkiem znajdują się kanały żelbetowe do gromadzenia gnojowicy o pojemności 1200m3 pokryte rusztami betonowymi marki lokenberg.
Kanały zaprojektowane w systemie meandrowym, mieszanie gnojowicy następuje automatyczne za pomocą mieszadła zatapialnego marki Bauer 18 kW. Po stronie robota znajduje się 70 głębokich legowisk wysypanych mieszaniną słomy z wapnem.
Czyszczenie ruszt oraz podgarnianie paszy na stole paszowym dzięki wykonują roboty lely. Stół paszowy wykonany jest w całości z posadzki przemysłowej, na stole zamontowano bramy segmentowe podnoszone automatycznie co znacznie ułatwia codzienną pracę. Po obu stronach stołu paszowego znajdują się drabiny zatrzaskowe.

Budynek wykonany jest na konstrukcji stalowej ocynkowanej ogniowo, dach pokryty płytą warstwową pur 60mm z fiberglasem od spodu co zapobiega korozji. Dla zapewnienia optymalnego mikroklimatu w kalenicy dachu znajduje się szeroki świetlik kalenicowy wykonany z aluminium i poliwęglanu.
Na całej długości ścian zamontowano kurtyny ścienne marki Huesker sterowane automatycznie dzięki systemowi klimatronic.
Uduj krów odbywa się całą dobę za pomocą robota udojowego, nad którym zanajdują się pomieszczenia socjalne z aneksem kuchennym dla pracownika.
Budynek wyposażony jest także w centralne ogrzewanie podłogowe pomieszczeń gospodarczych, które w okresie zimy podgrzewa również cyrkulację wody we wszystkich poidłach w budynku.Inne realizacje