Obora wolnostanowiskowa dla krów mlecznych


Obora wolnostanowiskowa dla krów mlecznych Nowo oddany budynek inwentarski powstał w okolicach Turku. Jest to wolnostanowiskowa obora dla krów mlecznych, o wymiarach 26×44 m.
Budynek wzniesiony jest na konstrukcji stalowej, cynkowanej ogniowo. Konstrukcja wsparta jest trzema rzędami podpór do których jednocześnie zamontowane są wygrodzenia legowisk oraz drabina paszowa. ściany wzdłużne wymurowane z silikatów, natomiast szczyty budynku to konstrukcja żelbetowa zakończona stalową, z wypełnieniem z płyty warstwowej.

Dach pokryto płytą AGRO grubości 60mm z fiberglasem od spodu, odpornym na agresywne środowisko. Zarówno świetlik jak i kurtyny wykonane zostały na konstrukcji aluminiowej, wypełnionej poliwęglanem komorowym. Budynek posiada 75 legowisk dla krów mlecznych, podzielonych na dwie grupy, po drugiej stronie stołu paszowego są natomiast boksy dla krów zasuszonych i jałówek, z wybiegiem na zewnątrz.

Udój odbywa się w hali 2×8 marki GEA, z poczekalnią na rusztach. Legowiska dla krów głębokie, zasypane piaskiem, usuwanie obornika odbywa się mechanicznie na płytę żelbetową o powierzchni 500m2. Budynek jest przystosowany do zamontowania w razie potrzeby automatów zgarniających typu delta.
Stół paszowy wykonany został z posadzki przemysłowej, na stole zamontowano dwie bramy automatyczne oraz drabiny zatrzaskowe po stronie krów mlecznych. Budynek wyposażony jest w instalację wod-kan z wymuszonym obiegiem i podgrzewaniem wody w poidłach, w razie spadku temperatury w okresie zimowym.

Inne realizacje