OBORA RUSZTOWA DLA 100 KRÓW MLECZNYCH


Budynek dla krów mlecznych o wymiarach 30x25m, pod całością znajdują się zbiorniki żelbetowe głębokości 180 cm, których całkowita pojemność wynosi około 980m3. Gnojowica jest mieszana za pomocą jednego mieszadła podrusztowego o mocy 11 kW firmy Bauer. Oborę wyposażono w podłogę rusztową Drilling system, o większej powierzchni stąpania firmy lokenberg.

Wygrodzenia stołu paszowego i legowisk, poidła oraz system cyrkulacji i podgrzewania wody zamontowano z firmy Arntjen. Stół paszowy ma szerokość 5 metrów, wykonany jest z posadzki przemysłowej, łatwej w utrzymianu czystości i odpornej na kwasy z kiszonek. Wjazd na stół paszowy odbywa się poprzez dwie bramy automatyczne sterowane z ciągnika.

Budynek wzniesiony został metodą tradycyjną na konstrukcji stalowej cynkowanej ogniowo, pokrycie dachu standardowo z płyty warstwowej AGRO, która wykończona jest od spodu fiberglasem zamiast blachy. Materiał ten jest sztywny, zmywalny, koloru białego, nie skrapla się na nim para wodna i przede wszystkim nie koroduje.

W kalenicy zamontowano świetlik wentylacyjny na konstrukcji aluminiowej z wypełnieniem z poliwęglanu komorowego. Powietrze napływa do budynku poprzez okna przesuwne poliwęglanowe zamontowane po obu stronach.
Inne realizacje