OBORA NA RUSZTACH DLA OPASÓW


Budynek naszego projektu, jest to obora rusztowa na opasy. Wymiary budynku to 17x60m, w budynku znajdują się 22 boksy o wymiarach 5,5x5m, gdzie każdy może pomieścić max 10 dużych sztuk.

Pod całym budynkiem wylano zbiorniki żelbetowe głębokości 210cm. Całkowita pojemność obu zbiorników to około 1200m3, a gnojowica mieszana jest za pomocą dwóch mieszadeł BAUER 7,5kW. Na ścianach zbiornika oparto konstrukcję z dwoma rzędami podpór przy stole paszowym. Ściany wykonane w technice tradycyjnej, wymurowane z cegły i ocieplone.

Alternatywnie można wylać ściany żelbetowe w szalunkach. Konstrukcja dachu ocynkowana ogniowo i przykryta płytą warstwową 60mm z fiberglasem od spodu.

W kalenicy dachu znajduje się świetlik kominowy szerokości 180cm, a na ścianach bocznych zamontowano kurtyny poliwęglanowe. Wewnątrz budynku zamontowano wygrodzenia boksów. Wygrody są również cynkowane, skręcane na miejscu, przykręcane za pomocą śrub nierdzewnych teowych do posadzki rusztowej. W budynku zainstalowano poidła z cyrkulacją i podgrzewaniem wody w razie mrozów.
Inne realizacje