OBORA NA RUSZTACH DLA OPASÓW


Kolejny budynek naszego projektu, jest to obora rusztowa na opasy. Wymiary budynku to 17x50m, w budynku znajduje się 18 boksów o wymiarach 5,5x5m, gdzie każdy może pomieścić max 10 dużych sztuk.

Pod całym budynkiem wylano zbiorniki żelbetowe głębokości 210cm. Całkowita pojemność obu zbiorników to około 1000m3, gnojowica mieszana jest za pomocą mieszadła ciągnikowego. Na ścianach zbiornika oparto konstrukcję z dwoma rzędami podpór przy stole paszowym.

Ściany wykonane tym razem z cegły POROTHERM 30cm, otynkowane i pomalowane. Alternatywnie można wylać ściany boczne żelbetowe w szalunkach do wysokości 2m a szczyty wykonać z blachy lub płyty warstwowej.

Konstrukcja dachu ocynkowana ogniowo i przykryta płytą warstwową 60mm z fiberglasem od spodu. W kalenicy dachu znajduje się świetlik łukowy szerokości 180cm, a na ścianach bocznych zamontowano kurtyny poliwęglanowe. Wewnątrz budynku zamontowano ocynkowane wygrodzenia boksów. Wygrody są skręcane na miejscu, przykręcane za pomocą śrub teowych nierdzewnych do posadzki rusztowej. W budynku zainstalowano poidła z cyrkulacją i podgrzewaniem wody w okresie zimowym.
Inne realizacje